• TR
  • EN

 Yüksek Lisans Programları

 -           Yurtiçi ve yurtdışı denkliği olan bir kurumdan lisans diploması almış olmak.

-           Tezli Yüksek Lisans programları için ALES'den herhangi bir puan türünden minimum 55 ve üstünde puana sahip olmak. (Geçerlik süresi beş yıldır. Başvuru tarihinde ALES belgesi olmayan adaylar ''Şartlı Öğrenci'' statüsünde programa kabul edilebilirler.)

-           İngilizce dil sınavından muafiyet için son beş yıl içinde girilen YÖKDİL, YDS' den 55 veya TOEFL IBT' den 66, puana sahip olmak. 

-           Almanca dil sınavından muafiyet için son iki yıl içinde girilen, Goethe Enstitüsünden en az C1 ya da DAAD' dan TestDaF 3,5 veya 5 (B2) Almanca dil sertifikalarına sahip olmak.

( Bölümlerin özel kabul koşulları için lütfen bölüm Web sayfasına bakınız)

 

 Doktora Programları

 -       Yurtiçi ve yurtdışı denkliği olan bir kurumdan yüksek lisans diploması almış olmak.

-       Doktora programları için ALES'den herhangi bir puan türünden minimum 55 ve üstünde puana sahip olmak. (Geçerlik süresi beş yıldır. Başvuru tarihinde ALES belgesi olmayan adaylar '' Şartlı öğrenci'' statüsünde programa kabul edilebilirler.)

-       İngilizce dil yeterliliği için son beş yıl içinde girilen YÖKDİL, YDS' den 55,  veya TOEFL IBT' den 66, puana sahip olmak. (Başvuru tarihinde dil yeterlik belgesi olmayan adaylar ''Şartlı Öğrenci'' statüsünde programa kabul edilebilirler.)

( Bölümlerin özel kabul koşulları için lütfen bölüm Web sayfasına bakınız)