• TR
  • EN

Hakkımızda

Dünya önce tarım, sonra sanayi toplumu olma aşamalarından geçmiş, günümüzde bilgi toplumu aşamasını yaşamaktadır. Artık, bilgi güçtür ve teknolojinin gelişimine paralel olarak, büyük hızla değişmektedir. Bilginin hızı ve değişimin profesyonel hayata aynı hızla yansıtılabilmesi, ulusal ve uluslararası düzeydeki kitlelere ulaştırılması son derece önemlidir. Bu amaçlara ulaşabilme iddiası ile 25 yıl önce (1996) kurulan Yeditepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Türkiye’deki lisansüstü eğitim veren vakıf üniversiteleri arasında en büyük ve en deneyimli kurumdur.

Disiplinler arası iş birliğine uygun, çok yönlü ders ve uygulamalardan yararlanılarak oluşturulan ders programlarıyla, uluslararası standartlarda, alanında uzman öğretim üyeleri ve sektörden davet edilen profesyonellerle, özgür düşünce ortamında, üniversitemizin geniş olanaklarıyla siz aday öğrencileri lisansüstü eğitim yapmaya davet ediyoruz. 

 

Farklarımız

  •  Sosyal bilimler alanında lisansüstü öğretim veren, 37 yüksek lisans ve 15 doktora programı ile en büyük, yaklaşık 4000 öğrencisi ve 8000 civarında mezun öğrencisiyle en deneyimli vakıf üniversitesiyiz.
  • Mezun olan öğrencilerimiz 1797 yüksek lisans ve 187 doktora tezi hazırlamışlardır.
  •  223.000 m2  kampüs alanı, 147 laboratuvarı ve 24 seminer odası ile öğrencilerimize modern bir kampüste kaliteli lisansüstü eğitim sunmaktayız.
  • Geniş sosyal imkânlara sahip üniversitemiz 4 restaurant, 7 cafe, 1 tenis kortu, 2 kapalı basketbol sahası, 1 açık ve 1 kapalı olmak üzere yarı olimpik yüzme havuzu ile öğrencilerine sosyal imkânlar da sağlamaktadır.