• TR
  • EN

Bölüm Hakkında

Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Tasarımı Bölümü, grafik tasarımın günümüzde görsel kültür yaratmadaki etkinliğinin ve iletişim gücünün bilinci ile, gelişen yeni teknolojileri ve görsel iletişim mecralarını kullanabilen, araştırmaya dayalı yaratıcı ve özgün tasarım çözümleri üretebilen, eleştirel düşünme becerileri gelişmiş, güzel sanatlar altyapısını sürekli deneysellik ve yaratıcılıkla besleyen, sosyal olarak duyarlı, güncel çağdaş tasarım eğilimlerini izleyen, entelektüel olarak çok yönlü ve donanımlı grafik tasarımcılar yetiştirmektedir.

Uluslararası alanda  tanınmış sanatçı, illüstratör, tasarımcı ve reklamcılardan oluşan deneyimli eğitim kadrosu, atölye, stüdyo ve laboratuvar gibi donanım ve olanakları, sanat ve tasarım alanında sağladığı zengin disiplinler arası altyapısı ile Grafik Tasarımı Yüksek Lisans Programında eğitim gören öğrenciler, Grafik Tasarımı alanında ileri seviye araştırma tekniklerine dayalı çalışmalar yaparak uzmanlaşırlar.

Vizyon Misyon

Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Tasarımı Yüksek Lisans Programı, grafik tasarımın günümüzde görsel kültür yaratmadaki etkinliğinin ve iletişim gücünün bilinci ve vizyonu ile, gelişen yeni teknolojileri ve görsel iletişim mecralarını kullanabilen, araştırmaya dayalı yaratıcı ve özgün tasarım çözümleri üretebilen, eleştirel düşünme becerileri gelişmiş, güzel sanatlar altyapısını sürekli deneysellik ve yaratıcılıkla besleyen, sosyal olarak duyarlı, güncel çağdaş tasarım eğilimlerini izleyen, entelektüel olarak donanımlı grafik tasarımcıları, reklam sektöründe yer almak, grafik sanatlar alanında üretimlerde bulunmak ya da akademisyen olmak üzere çok yönlü yetiştirmektedir.

Uluslararası alanda  tanınmış sanatçı, illüstratör, tasarımcı ve reklamcılardan oluşan deneyimli eğitim kadrosu, atölye, stüdyo ve laboratuvar gibi donanım ve olanakları, sanat ve tasarım alanında sağladığı zengin disiplinler arası altyapısı ile Grafik Tasarımı Yüksek Lisans Programında eğitim gören öğrencilerin, Grafik Tasarımı alanında ileri seviye araştırma tekniklerine dayalı çalışmaları ve projeleri, tezleri ile alana katkı sağlamaları amaçlanır.

Başvuru Koşulları

  • Yurtiçi ve yurtdışı denkliği olan bir kurumdan lisans diploması almış olmak gerekir.
  • Başvuruda bulunan öğrenci adayları alana ilişkin grafik tasarım çalışmalarını gösteren portfolyolarını sunarak, yazılı sınava katılmalıdır. 

         Lisans eğitimi Grafik Tasarımı olmayan öğrencilerin program dersleri olan 500 kodlu derslere geçmeden önce Bilimsel Hazırlık derslerini okumaları zorunludur.

Bologna

Cuma, 28 Mayıs, 2021 - 20:33
Yüksek lisans ve doktora programlarına kayıtlar başladı! Yeditepe Üniversitesi, 87 Yüksek Lisans ve 43 Doktora programıyla kariyer hedeflerini gerçeğe dönüştürüyor! 30 Mayıs 2021 Pazar günü 12.00 - 16.45 saatleri arasında Google Meet üzerinden canlı olarak gerçekleştirilecek...
Perşembe, 11 Şubat, 2021 - 13:55
BAHAR 2021 YÜKSEK LİSANS Ders Programı ve Classroom Kodları için TIKLAYINIZ Not: Seminer dersi gün ve saati değişebilir, ders online olacaktır. 
Cumartesi, 30 Ocak, 2021 - 13:04
BAHAR 2021 Dönemi Sosyal Bilimler Enstitüsü Grafik Tasarımı Programı Lisansüstü Giriş Sınavları (Yüksek Lisans / Sanatta Yeterlik) için başvuran adaylardan istenilen bilgiler, sınav programı ve şekli aşağıda belirtilmiştir. Başvurular http://ebs.yeditepe.edu.tr/ adresinden elektronik...
Perşembe, 1 Ekim, 2020 - 12:21
GRAFİK TASARIM LİSANSÜSTÜ PROGRAMLARIN (YÜKSEK LİSANS VE DOKTORA/SANATTA YETERLİK) GÜZ 2020 HAFTALIK DERS PROGRAMI VE CLASSROOM KODLARI İÇİN TIKLAYINIZ.
Pazartesi, 28 Eylül, 2020 - 16:12
GÜZ 2020 DERS PROGRAMI İÇİN TIKLAYINIZ DERSLER ONLINE OLACAKTIR. GOOGLE CLASSROOM KODLARI YUKARIDAN TIKLAYARAK İNDİRECEĞİNİZ HAFTALIK DERS PROGRAMINA EKLENECEKTİR. @std.yeditepe.edu.tr olarak üniversite e-mail adreslerinizi sbeyukseklisans@yeditepe.edu.tr adresinden mutlaka...
Ağu 08

Grafik Tasarımı Yüksek Lisans ve Sanatta Yeterlik (Doktora) Programı

Tem 18

Yeditepe Üniversitesi, 83 Yüksek Lisans ve 43 Doktora programıyla kariyer...