• TR
  • EN

Bölüm Hakkında

Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Tasarımı Bölümü, grafik tasarımın günümüzde görsel kültür yaratmadaki etkinliğinin ve iletişim gücünün bilinci ile, gelişen yeni teknolojileri ve görsel iletişim mecralarını kullanabilen, araştırmaya dayalı yaratıcı ve özgün tasarım çözümleri üretebilen, eleştirel düşünme becerileri gelişmiş, güzel sanatlar altyapısını sürekli deneysellik ve yaratıcılıkla besleyen, sosyal olarak duyarlı, güncel çağdaş tasarım eğilimlerini izleyen, entelektüel olarak çok yönlü ve donanımlı grafik tasarımcılar yetiştirmektedir.

Uluslararası alanda  tanınmış sanatçı, illüstratör, tasarımcı ve reklamcılardan oluşan deneyimli eğitim kadrosu, atölye, stüdyo ve laboratuvar gibi donanım ve olanakları, sanat ve tasarım alanında sağladığı zengin disiplinler arası altyapısı ile Grafik Tasarımı Yüksek Lisans Programında eğitim gören öğrenciler, Grafik Tasarımı alanında ileri seviye araştırma tekniklerine dayalı çalışmalar yaparak uzmanlaşırlar.

Vizyon Misyon

Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Tasarımı Yüksek Lisans Programı, grafik tasarımın günümüzde görsel kültür yaratmadaki etkinliğinin ve iletişim gücünün bilinci ve vizyonu ile, gelişen yeni teknolojileri ve görsel iletişim mecralarını kullanabilen, araştırmaya dayalı yaratıcı ve özgün tasarım çözümleri üretebilen, eleştirel düşünme becerileri gelişmiş, güzel sanatlar altyapısını sürekli deneysellik ve yaratıcılıkla besleyen, sosyal olarak duyarlı, güncel çağdaş tasarım eğilimlerini izleyen, entelektüel olarak donanımlı grafik tasarımcıları, reklam sektöründe yer almak, grafik sanatlar alanında üretimlerde bulunmak ya da akademisyen olmak üzere çok yönlü yetiştirmektedir.

Uluslararası alanda  tanınmış sanatçı, illüstratör, tasarımcı ve reklamcılardan oluşan deneyimli eğitim kadrosu, atölye, stüdyo ve laboratuvar gibi donanım ve olanakları, sanat ve tasarım alanında sağladığı zengin disiplinler arası altyapısı ile Grafik Tasarımı Yüksek Lisans Programında eğitim gören öğrencilerin, Grafik Tasarımı alanında ileri seviye araştırma tekniklerine dayalı çalışmaları ve projeleri, tezleri ile alana katkı sağlamaları amaçlanır.

Başvuru Koşulları

  • Yurtiçi ve yurtdışı denkliği olan bir kurumdan lisans diploması almış olmak gerekir.
  • Başvuruda bulunan öğrenci adayları alana ilişkin grafik tasarım çalışmalarını gösteren portfolyolarını sunarak, yazılı sınava katılmalıdır. 

         Lisans eğitimi Grafik Tasarımı olmayan öğrencilerin program dersleri olan 500 kodlu derslere geçmeden önce Bilimsel Hazırlık derslerini okumaları zorunludur.

Bologna

Salı, 18 Ocak, 2022 - 12:37
Grafik Tasarımı Yüksek Lisans 2022 Bahar Öngörülen Ders Programı için tıklayınız.
Pazartesi, 17 Ocak, 2022 - 13:25
2022 BAHAR DÖNEMİ GRAFİK TASARIMI YÜKSEK LİSANS PROGRAM BAŞVURULARI Online Başvuru Linki: http://ebs.yeditepe.edu.tr  Grafik Tasarımı Tezli Yüksek Lisans Programı giriş sınavı 08 ŞUBAT 2022 Salı günü saat 10.00'da Güzel Sanatlar Fakültesi Binası 122 no'lu derslikte...
Salı, 21 Eylül, 2021 - 15:36
2021 GÜZ DÖNEMİ YÜKSEK LİSANS Ders Programı ve Classroom Kodları için TIKLAYINIZ. Not: Eksik olan Classroom kodları eklenecektir.
Çarşamba, 7 Temmuz, 2021 - 12:14
2021 GÜZ DÖNEMİ GRAFİK TASARIMI YÜKSEK LİSANS PROGRAM BAŞVURULARI Online Başvuru Linki: http://ebs.yeditepe.edu.tr  Grafik Tasarımı Tezli Yüksek Lisans Programı giriş sınavı 14 Eylül 2021 Salı günü saat 10.00'da Güzel Sanatlar Fakültesi Binası 123 no'lu derslikte...
Cuma, 28 Mayıs, 2021 - 20:33
Yüksek lisans ve doktora programlarına kayıtlar başladı! Yeditepe Üniversitesi, 87 Yüksek Lisans ve 43 Doktora programıyla kariyer hedeflerini gerçeğe dönüştürüyor! 30 Mayıs 2021 Pazar günü 12.00 - 16.45 saatleri arasında Google Meet üzerinden canlı olarak gerçekleştirilecek...
Ağu 08

Grafik Tasarımı Yüksek Lisans ve Sanatta Yeterlik (Doktora) Programı

Tem 18

Yeditepe Üniversitesi, 83 Yüksek Lisans ve 43 Doktora programıyla kariyer...