• TR
  • EN

İktisat Doktora Programı, uluslararası iktisat, kamu maliyesi, parasal iktisat, finansal iktisat gibi, geleneksel iktisadî analizde uzmanlaşmak isteyen öğrenciler için tasarlanmıştır. Programın amacı, kamuda ya da özel sektörde çalışmayı düşünen öğrencilerin, karar verici konumlara geldiklerinde, doğru kararlar alabilmelerini sağlayacak analitik ve teknik becerileri öğrencilere vermektir. Programa katılacak öğrenciler, lisans ve/veya lisansüstü derecelerini iktisat alanında almış olabilecekleri gibi, bazı ek dersler alarak kendilerini doktora progmına hazırlamak kaydıyla, iktisat dışı bir alanda da lisans ve/veya lisansüstü dereceleri almış olabilirler. Öğrenciler, ilk yıl, İleri Mikroiktisadi, Makroiktisadi ve Ekonometrik Analiz derslerinin birinci ve ikinci kısımlarını aldıktan sonra; üçüncü sömestr ilgilendikleri ya da uzmanlaşmak istedikleri alanlarda seçmeli üç ders daha alarak programın ders kısmını tamamlarlar. Dersleri bitiren öğrenciler yazılı ve sözlü olarak yapılan yeterlilik sınavlarını da başarıyla tamamladıktan sonra, tez yazma aşamısına geçerler. Tezin amacı iktisat bilimine, ve/veya iktisadi sorunların çözümüne katkıda bulunma potansiyeli gösteren, özgün bir eser ortaya koymaktır. Tezini başarıyla tamamlayıp, savunan öğrenciler ‘iktisat doktoru’ ünvanını alarak mezun olurlar.

Cumartesi, 18 Nisan, 2020 - 12:45
Uzaktan Eğitim-Öğretim Uygulama Esasları için tıklayınız.
Cumartesi, 18 Nisan, 2020 - 12:38
23 Mart Pazartesi itibariyle online derslerimiz başlıyor. Detaylı bilgi için Instagram paylaşımımıza göz atınız.
Cumartesi, 18 Nisan, 2020 - 12:33
Dekanlıktan gelen duyuruya göre salgınla mücadele kapsamında tüm lisansüstü öğrenciler için 13 Mart itibariyle örgün eğitime ara verilmiştir.
Pazartesi, 19 Ağustos, 2019 - 17:14
  İktisat bölümünün yürüttüğü "Genel İktisat" ve "Politik İktisat" doktora programları, 2019-2020 akademik yılı başvuruları başlamıştır. Başvuruların ebs.yeditepe.edu.tr adresine yapılması gerekmektedir. Mülakatlar 2 Eylül Pazartesi saat 10:00'dan itibaren başlayacaktır...
Cumartesi, 18 Nisan, 2020 - 12:30
Bölümümüz öğretim üyelerinden Prof. Dr. Ahmet ÖZÇAM'ın yazdığı "ABD DÜŞÜK GELİRLİ VATANDAŞLARINA YÖNELİK 80 YILLIK KAMU KONUT POLİTİKASINDAN VAZGEÇTİ!" adlı araştırma notu yayınlanmıştır.   Araştırmaya buradan ulaşabilirsiniz.
Cumartesi, 18 Nisan, 2020 - 12:29
Bölümümüz Dr. Öğretim Üyesi Mehmet Güney CELBİŞ'in yazdığı "A SUMMARY OF SELECTED INNOVATION-RELATED INDICATORS FOR TURKEY" adlı araştırma notu yayınlanmıştır.   Araştırmaya buradan ulaşabilirsiniz.
Cumartesi, 18 Nisan, 2020 - 12:25
Bölümümüz öğretim üyelerinden Doç. Dr. Alper ALTINANAHTAR'ın yazdığı "YAŞLANAN DÜNYA SORUNSALI" adlı araştırma notu yayınlanmıştır.   Araştırmaya buradan ulaşabilirsiniz.
Cumartesi, 18 Nisan, 2020 - 12:22
Bölümümüz Dr. Öğretim Üyesi Ayşe SEVENCAN'ın "FİNANSAL İSTİKRAR GÖSTERGELERİ VE TÜRKİYE EKONOMİSİ: 2005’TEN GÜNÜMÜZE" adlı araştırma notu yayınlanmıştır.   Araştırmaya buradan ulaşabilirsiniz.
Cumartesi, 18 Nisan, 2020 - 12:19
Bölümümüz Dr. Öğretim Üyesi Çağrı Levent USLU'nun yazdığı "GSYH HESABINDA YENİ BİR YAKLAŞIM: DIŞ UZAYA SAKINAN GECE IŞIKLARI" adlı araştırma notu yayınlanmıştır.   Araştırmaya buradan ulaşabilirsiniz.
Mar 09

Ekonomi Bölümü olarak; Wib Kulübü, Doç. Dr. Neda Üçer ve Görsel İletişim Tasarımı Bölümü'nün katkıları ile...

Ara 04

Ahlatcı Yatırım Menkul Değerler Genel Müdür Yardımcısı Tonguç Erbaş'ın konuşma yapacağı "2019 Senesinin...