• TR
  • EN

Politik İktisat Doktora Programı, anaakım yaklaşımdan farklı bir iktisadi anlayış geliştirmeyi amaçlayan öğrenciler için benzersiz bir programdır. Program, klasik politik iktisat geleneğinin izinde, sosyal problemlerin layıkıyla anlaşılabilmesinin ancak iktisadın sosyoloji, siyaset, tarih ve felsefe ile birlikte ele alınmasıyla mümkün olabileceği fikrinden hareket eder. Bu nedenle, Politik İktisat Programı öğrencileri, her iktisat lisansüstü programında bulunabilecek standart derslerin yanısıra, iktisadi düşünce tarihi, iktisat sosyolojisi, iktisatta metod ve iktisadî kalkınma gibi anaakım programlarda her zaman görülemeyebilen dersler de alırlar. Sonra da, gelir dağılımı, küresel ısınma, çevre sorunları, cinsiyet sorunları, kentsel dönüşüm, şehirleşme gibi konularda uzmanlaşabilecekleri farklı derslere geçerler. Hayatî öneme sahip, çeşitli iktisadî ve sosyal sorunlar üzerine alacakları bu dersler, Politik İktisat Programı’nı öğrenciler için benzersiz bir deneyime dönüştürecektir.

Cumartesi, 18 Nisan, 2020 - 16:01
Uzaktan Eğitim-Öğretim Uygulama Esasları için tıklayınız.
Cumartesi, 18 Nisan, 2020 - 16:00
23 Mart Pazartesi itibariyle online derslerimiz başlıyor. Detaylı bilgi için Instagram paylaşımımıza göz atınız.
Cumartesi, 18 Nisan, 2020 - 15:59
Dekanlıktan gelen duyuruya göre salgınla mücadele kapsamında tüm lisansüstü öğrenciler için 13 Mart itibariyle örgün eğitime ara verilmiştir.
Pazartesi, 19 Ağustos, 2019 - 17:17
  İktisat bölümünün yürüttüğü "Genel İktisat" ve "Politik İktisat" doktora programları, 2019-2020 akademik yılı başvuruları başlamıştır. Başvuruların ebs.yeditepe.edu.tr adresine yapılması gerekmektedir. Mülakatlar 2 Eylül Pazartesi saat 14:00'dan itibaren başlayacaktır...
Cumartesi, 18 Nisan, 2020 - 15:54
Bölümümüz öğretim üyelerinden Prof. Dr. Ahmet ÖZÇAM'ın yazdığı "ABD DÜŞÜK GELİRLİ VATANDAŞLARINA YÖNELİK 80 YILLIK KAMU KONUT POLİTİKASINDAN VAZGEÇTİ!" adlı araştırma notu yayınlanmıştır.   Araştırmaya buradan ulaşabilirsiniz.
Cumartesi, 18 Nisan, 2020 - 15:53
Bölümümüz Dr. Öğretim Üyesi Mehmet Güney CELBİŞ'in yazdığı "A SUMMARY OF SELECTED INNOVATION-RELATED INDICATORS FOR TURKEY" adlı araştırma notu yayınlanmıştır.   Araştırmaya buradan ulaşabilirsiniz.
Cumartesi, 18 Nisan, 2020 - 15:51
Bölümümüz öğretim üyelerinden Doç. Dr. Alper ALTINANAHTAR'ın yazdığı "YAŞLANAN DÜNYA SORUNSALI" adlı araştırma notu yayınlanmıştır.   Araştırmaya buradan ulaşabilirsiniz.
Cumartesi, 18 Nisan, 2020 - 15:50
Bölümümüz Dr. Öğretim Üyesi Ayşe SEVENCAN'ın "FİNANSAL İSTİKRAR GÖSTERGELERİ VE TÜRKİYE EKONOMİSİ: 2005’TEN GÜNÜMÜZE" adlı araştırma notu yayınlanmıştır.   Araştırmaya buradan ulaşabilirsiniz.
Cumartesi, 18 Nisan, 2020 - 15:48
Bölümümüz Dr. Öğretim Üyesi Çağrı Levent USLU'nun yazdığı "GSYH HESABINDA YENİ BİR YAKLAŞIM: DIŞ UZAYA SAKINAN GECE IŞIKLARI" adlı araştırma notu yayınlanmıştır.   Araştırmaya buradan ulaşabilirsiniz.
Mar 09

Ekonomi Bölümü olarak; Wib Kulübü, Doç. Dr. Neda Üçer ve Görsel İletişim Tasarımı Bölümü'nün katkıları ile...

Ara 04

Ahlatcı Yatırım Menkul Değerler Genel Müdür Yardımcısı Tonguç Erbaş'ın konuşma yapacağı "2019 Senesinin...