• TR
  • EN

 

      Dünya ekonomilerinin bir gerçeği haline gelmiş olan küreselleşme süreci dahilinde günümüz iş ortamlarında rekabet gittikçe daha da önemli hale gelmektedir. Bu yüzden, uluslararası seviyede çalışmak isteyen her yönetici veya yönetici adayı, iş dünyasının kendisinden talep edeceği yönetim yetkinlikleri bağlamında, geniş kapsamlı teorik bilgilere, uygulama yetkilerine, ve yönetici sorumluluklarına sahip olmak zorundadır. Yeditepe Üniversitesi Uluslararası İşletme Yönetimi (Almanca) Yüksek Lisans programı, mezunlarını bu yetenekler bütünüyle donatmayı amaçlamaktadır.

      Programın eğitim dili Almanca’dır. Birden fazla yabancı dil bilmenin ve bunu iş dünyasına endekslenmiş olarak ileri seviyede kullanabilmenin, rekabette fark yaratan birincil etkenlerden olduğuna inanıyoruz. Ulusal bağlamda, Türkiye’de aktif yaklaşık 7000 Alman firmasının, Almanca’yı iş dili olarak kullanabilen kalifiye elemanlar arayışında olduğunun farkındayız. Yabancı dil bilme, uluslararası bağlamda da doğal olarak mezunlarımızın rekabet kabiliyetini perçinlemektedir.

     Uluslararası İşletme Yönetimi Master programı, işletme, yönetim ve finans alanlarında uzmanlaşmış, teorik ve pratik bilgiye sahip, iş dünyasına yakın güçlü ve tecrübeli öğretim kadrosuyla, öğrencilerini kuram, uygulama, tanı, problem çözme ve karar verme yetkinlikleriyle donatmaya hazırdır.

     Ücretlendirme konusunda,Yeditepe Üniversitesi mezunlarına %25 indirim uygulanırken, bölüm birincilerine %100 burs verilmektedir.

     Almanya Kassel Üniversitesi ile Yüksek Lisans düzeyinde Erasmus anlaşmamız bulunmaktadır.

 

Azami bitirme süresi ; Tezli Yüksek Lisans Programı : 4 dönem ders + 2 dönem tez olmak üzere 6 dönem dir.  Tezsiz Yüksek Lisans Programı : 3 dönem dir.

Programı bitirme koşulu ; Tezli Yüksek Lisans Programı: 7 ders + 1 Seminer ve Tez dir. Tezsiz Yüksek Lisans Programı : 10 ders + Bitirme Projesi dir.

 

   Tezli master programımız en az 21 krediden oluşmaktadır. Tezsiz master programımız ise en az 30 krediden oluşmaktadır.  

 

 Uluslararası İşletme Yönetimi Master programı dersleri, hafta içi akşam 19:00-22:00 ve/veya Cumartesi günleri 09:00-16:00 arasında yapılmaktadır.

 

 Prof. Dr. E. Şule AYDENİZ

  Anabilim Dalı Başkanı

Perşembe, 30 Temmuz, 2020 - 13:55
5 Ağustos 2020 saat 19:30'da Almanca Uluslararası İşletme Yönetimi Yüksek Lisans bölüm başkanı Sayın Prof. Dr. Şule Aydeniz'in anlatımıyla gerçekleşecek online seminerimize herkesi bekliyoruz. 
Perşembe, 2 Temmuz, 2020 - 14:05
Uluslararası İşletme Yönetimi Bölümü yüksek lisans tanıtım etkinliğimize 5 Ağustos 2020 saat 19:30'da  tüm aday öğrencilerimizi bekliyoruz.
Çarşamba, 27 Mayıs, 2020 - 21:20
Yeditepe Üniversitesi Lisansüstü Tanıtım Gününe Davetlisiniz! Kariyer hedeflerini gerçeğe dönüştürmek isteyen öğrencileri, iş profesyonellerini uluslararası standartlarda nitelikli bir eğitime adım atmak için etkinliğimize bekliyoruz. Almanca Uluslararası İşletme Yönetimi Bölümü Yüksek Lisans (...
Çarşamba, 29 Nisan, 2020 - 23:43
Almanca Uluslararası İşletme Yönetimi Bölümü Yüksek Lisans bölümünü düşünen adaylarımız için geçerli olan burslar aşağıda belirtilmiştir: a) Yeditepe Üniversitesi'nden mezun olan öğrencilere %25 indirim. b) Mezuniyetten sonra en geç iki takvim yılı içinde başlamak ve genel not ortalaması...
Perşembe, 2 Ocak, 2020 - 23:28
Geçmiş yıllarda sektöre üst düzey yönetici yetiştiren Almanca Uluslararası İşletme Yönetimi Bölümü tekrardan aktive edilmiştir. Şimdiden tüm yönetici adaylarımızla tanışmak için sabırsızlanıyoruz.
Cumartesi, 30 Mayıs, 2020 - 20:31
Almanca Uluslararası İşletme Yönetimi Yüksek Lisans Bölüm Tanıtımı etkinliğimize katılan tüm katılımcılarımıza teşekkürler!  
Cumartesi, 16 Mayıs, 2020 - 17:08
"Koronavirüs Döneminde Bütçe ve Planlama Sorunları" adlı online etkinliğimize katılan başta konuşmacılarımız olmak üzere tüm katılımcılarımıza teşekkür ederiz.
Perşembe, 28 Haziran, 2018 - 09:49
T.C. YEDİTEPE ÜNİVERSİTESİ ULUSLARARASI İŞLETME YÖNETİMİ (ALMANCA) YÜKSEK LİSANS PROGRAMI                  Uluslararası seviyede çalışmak isteyen her yönetici veya yönetici adayına uygun bir ders programını...