• TR
 • EN

Değerli Öğrencilerimiz ve Saygıdeğer Aileler;

Mezuniyet Törenimiz 02 Temmuz 2019 Salı, Saat 18:00 - 20:30 'da festival alanımızda yapılacaktır.

2018- 2019 Akademik Yılı Mezun Öğrenci Listesi için tıklayınız

Mezunlarımızı gururla hayata uğurlayacağımız bu anlamlı günlerde tören organizasyonlarının sağlıklı sürdürülebilmesi için aşağıdaki hususları dikkatlerinize sunuyoruz.

 • Mezuniyet Törenleri açık havada gerçekleştirilecektir.  Hafta boyunca hava sıcaklığının 28 – 30 derece olacağı tahmin edilmektedir. Tüm mezun öğrencilerimizin ve ailelerin sıcaklık ile uyumlu giysileri tercih etmeleri önerilir.
 • Festival Alanı ve üniversitemizin coğrafi yapısına uygun ayakkabı seçimi, mezun öğrencilerimizin ve ailelerin daha rahat hareket etmelerini sağlayacaktır.
 • Tören alanında mezun öğrenciler ve ailelerin oturacakları bölümler belirlenmiştir. Tüm konuklarımızın kendileri için ayrılan bölümlerde yerlerini almaları için gerekli yönlendirmeler tören görevlileri tarafından yapılacaktır. Mezunlarımızın ve ailelerin tören görevlilerinin yönlendirmelerine uymaları hususunda gerekli hassasiyetin gösterilmesini rica ederiz.
 • Öğrencilerimizin tören başlamadan önce enstitümüz tarafından belirlenen toplanma yerlerinde bildirilen toplanma saatinden önce hazır bulunmalarını önemle rica ederiz.
 • Törenlere özel araçları ile gelecek ailelerimiz için otopark yönlendirmesi yine tören görevlileri tarafından yapılacaktır. Otoparklardan tören alanına ring araçları ile sürekli servis hizmeti verilecektir. Kampüs içinde trafiğin aksamaması için ring güzergahları ve ara yollara araç park edilmemesini, görevlilerin yönlendirmelerine uyulmasını rica ederiz.
 • Törenler süresince profesyonel fotoğraf çekimleri İSTEK Foto Film Merkezi tarafından gerçekleştirilecektir. Kokteyl alanında aileler ile birlikte fotoğraf çekimi için ayrı bir mekan da hazırlanmıştır. Ailelerimizin tören esnasında fotoğraf çekimi için yerlerinden ayrılmamaları törenlerin aksamadan yürütülmesi için son derece önemlidir.
 • Mezun öğrencilerimiz kep ve cübbelerini Mühendislik Binası giriş katında yer alan B 316 nolu sınıflardan satın alabilirler. Kiralama yapmak isteyen öğrencilerimiz tören günlerinde, tören saatinden önce B 317 ve B318 sınıflarda kiralama yapabilirler.

KEP VE CÜBBE

Satın alma işlemi:

 1. 12.06.2019 (Çarşamba) tarihi itibariyle başlayıp; mezuniyet son tarihi 07.07.2019 (Pazar) tarihine kadar devam edecektir.
 2. Mühendislik Binası B316 numaralı sınıfta yapılacaktır.
 3. 110,00 TL karşılığında yazar kasa fişi kesilerek cübbelerin satışı gerçekleştirilecektir. (nakit ve kredi kartı geçerlidir.)
 4. 110,00 TL, cübbe (85,00TL) ve şal (25,00TL) fiyatıdır.
 5. Kepler Yönetimin onayıyla mezun öğrencilerimize hediye edilecektir.

Kiralama işlemi:

 1. 01.07.2019 (Pazartesi) tarihi itibariyle başlayıp; mezuniyet son tarihi 07.07.2019 (Pazar) tarihine kadar devam edecektir.
 2. Kiralama işlemi ilgili Fakülte/Enstitünün belirtildiği mezuniyet tarihi ve saatinde yapılmaktadır.
 3. Mühendislik Binası B317 ve B318  numaralı sınıflarda dağıtılacaktır.
 4. Öğrenci kimliğini ibraz eden öğrenci, 110,00 TL  karşılığında kiralama yapabilecek. Mezuniyet bitiminden sonra geri teslim ettiğinde parasını geri iade alabilecektir. (Öğrencilerin yanlarında belirtilen miktarda ve tam ücreti getirmeleri gerekmektedir. Pazarlık mevzu bahis değildir.)
 5. Kiralama işlemi kimlik karşılığı olacağı için mezun olacak öğrencilerimizin şahsen gelmesi gerekmektedir. (Velilere kiralama işlemi yapılmayacaktır.)
 6. Kepler Yönetimin onayıyla mezun öğrencilerimize hediye edilecektir.

NOT: Kiralama aşamasında öğrencilerimizin yanlarında keplerini tutturmak için siyah tel toka bulundurmaları gerekmektedir. Kep takma hizmetimiz yoktur.

 

2018 – 2019 Akademik Yılının en gururlu haftasında sizlerle bir arada olmaktan mutluluk duyacağız.

Saygılarımızla,