• TR
  • EN
Ara 02

Avrupa ve Türk Hukukunda Kişisel Verilerin Korunmasına İlişkin Güncel Sorunlar başlıklı ulurlararası sempozyum 2 - 3 Aralık 2017 tarihlerinde Yeditepe Üniversitesinde yapılacaktır. Yerli ve yabancı birçok akademisyen ve avukatın katılımıyla gerçekleşecek sempozyuma herkesi beklemekteyiz.

Katılım belgesi için 29 Kasım 2017 tarihine kadar baris.borekci@yeditepe.edu.tradresine isim ve bağlı bulunan kurumu belirtir şekilde e-posta göndermek gerekmektedir.

Eki 16

Yeditepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi ile İstanbul Vergi Merkezi’nin ortaklaşa gerçekleştirdiği “Futbol Kulüplerinin Ekonomik ve Mali Sorunları” başlıklı toplantı 16 Ekim 2017 Pazartesi günü Hukuk Fakültesi Binası Z12 nolu salonda gerçekleştirildi. Toplantıda Türk futbolu konusunda önde gelen isimler konuşmacı olarak yer aldı. Konuşmacılar arasında Yeminli Mali Müşavir, Avukat ve Baker Tilly Güreli Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Güreli; Yeminli Mali Müşavir, Avukat ve Global Holding Yönetim Kurulu Üyesi Adnan Nas ve Dünya Gazetesi yazarı ve Futbol Ekonomisti Tuğrul Akşar yer aldı.

Haz 02

Ticaret hayatındaki işletmelerin finansman ihtiyaçları karşılanırken başvurulan ve taşınır malvarlığı ile bazı hakların rehnedilmesini konu alan 20.10.2016 tarih ve 6750 sayılı Ticari İşlemlerde Taşınır Rehni Kanunu, Prof. Dr. Nami Barlas’ın yönetiminde, Prof. Dr. Mehmet Bahtiyar, Prof. Dr. Faruk Acar, Yrd. Doç. Dr. Mehmet Şua, Yrd. Doç. Dr. Esra Hamamcıoğlu, Yrd. Doç. Dr. Özlem Tüzüner, Yrd. Doç. Dr. Öz Seçer, Yrd. Doç. Dr. Argun Karamanlıoğlu’nun konuşmacı olacağı 6 Şubat 2017 tarihli panelde değerlendirilmiştir.

May 25

Yeditepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğretim üyesi Prof.Dr. Hakan Üzeltürk’ün başkanlığını yaptığı İstanbul Vergi Merkezi (İVM) ile İstanbul Ticaret Odası (İTO) tarafından ortaklaşa gerçekleştirilen “Türk Vergi Sisteminde Vergilendirme İlkeleri ve Beklentiler” başlıklı seminer, 25 Mayıs 2017 tarihinde uygulamadan ve akademiden birçok kişinin katılımıyla İstanbul Ticaret Odası Meclis Salonu’nda yapıldı. İki oturumdan oluşan seminer, İTO Yönetim Kurulu üyesi İlhan Soylu, İVM Başkanı ve Yeditepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğretim üyesi Prof.Dr.

May 08

Yeditepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Hakan Üzeltürk’ün açılış konuşmasını yaptığı ve yönettiği “Vergi, Hukuk, Ekonomi: Sacayak” başlıklı panel 8 Mayıs 2017 tarihinde Yeditepe Üniversitesi Rektörlük Binası Mavi Salon’da gerçekleşti.

Nis 29

29-30 Nisan tarihlerinde Sayın Prof. Dr. Oktay UYGUN ve Sayın Prof. Dr. Fazıl SAĞLAM’ın İcra Kurulu Başkanlığı’nı paylaştığı Kamu Hukukçuları Platformu’nun 6. toplantısı, Galatasaray Üniversitesi’nde gerçekleştirildi. “Kamu Hukukunun Dönüşümü” esas başlığıyla bir araya geldiğimiz ve ülkemizin çeşitli hukuk fakültelerinden yoğun katılımın olduğu toplantıya, fakültemiz dekanı Sayın Prof. Dr. Sultan TAHMAZOĞLU UZELTÜRK ile birlikte akademisyenlerimizden Prof. Dr. Oktay UYGUN, Doç. Dr. Ekrem Ali AKARTÜRK ve Yrd. Doç. Dr. Tevfik Sönmez KÜÇÜK katıldı. 

Mar 07

Yeditepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sultan ÜZELTÜRK, 07 Mart .2017 tarihinde Bahçeşehir Üniversitesi’nde gerçekleşen Anayasa Değişikliği Sempozyumuna katılmıştır. Sempozyumun “Türkiye’de Anayasa Değişiklikleri” konulu ilk oturumunda konuşmacı olarak yer almış ve tebliğini sunmuştur.

Şub 21

Yeditepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sultan ÜZELTÜRK, 21 Şubat 2017 tarihinde Yeditepe Hukuk Fakültesi Hukuk Kulübü tarafından düzenlenen ”Anayasa Değişikliği Neler Getiriyor?” konulu konferansta tebliğini sunmuştur. Yeditepe Üniversitesi Rektörlük İnan Kıraç Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen konferansa geniş katılım sağlanmıştır.

Kas 24

İstanbul Vergi Merkezi’nin (İVM) düzenlediği “İstinaf Sisteminin Getirdikleri” başlıklı panel 24 Kasım 2016 tarihinde İstanbul Bölge İdare Mahkemesi Konferans Salonu’nda düzenlendi. Fakültemiz öğretim üyelerinden Prof. Dr. Hakan ÜZELTÜRK’ün başkanlığını yaptığı İstanbul Vergi Merkezi’nin (İVM) bu paneline İstanbul Bölge İdare Merkezi Başkanı Ahmet Cüneyt YILMAZ da katılmış ve açılış konuşmasını gerçekleştirmiştir.