• TR
 • EN

Bölüm Hakkında

Yeni küresel iş ortamı sınırları ortadan kaldıran çok boyutlu iş ilişkilerini yeniden şekillendirirken aynı zamanda, yeni yönetim yetkinliklerine olan talebi de arttırmaktadır. Bu bağlamda Yeditepe MBA, uluslararası programlar ile kıyaslanarak, yeniden yapılandırılmıştır. Böylece, öğrencilerimizin temel yönetici yetkinliklerinin program zorunlu dersler ile geliştirilmesi hedeflenirken, aynı kapsamda öğrencilerimizin farklı kariyer ihtiyaçlarını karşılayabilecek zengin alt uzmanlık alanları da MBA programımız ile sunulmaktadır.

Uluslararası bölgesel iş merkezi niteliği kazanmış İstanbul’un eko sistemi içerisinde çok uluslu şirketlerde profesyonel yaşamını konumlandıran veya hedefleyen öğrencilerimizle birlikte, kendi işini kuran veya kurma güdüsünde olan öğrencilerimiz ayrıcalıklı yönetici yetkinlik eğitimi alma imkanı bulmaktadırlar.

Yeditepe MBA programımız, işletme ve yönetim alanlarında farklı uzmanlık alanlarına ve tecrübeye sahip yetkin öğretim elemanlarımız ile yüksek lisans eğitiminde kuram ve uygulama arasında dengeyi sağlamaktadır. Uluslararasılaşma MBA programımızın önemli bir kaldıracı olarak değerlendirilmekte ve öğrencilerimizin yetkinlikleri uluslararası yaz okulu ve değişim programları ile geliştirilmektedir.

Bilginin eskime hızındaki üssel artış ve yoğunluğu dikkate alındığında, rekabetçi yöneticinin sahip olması gereken “öğrenmeyi öğrenme” yetkinliği ayrıcalıklı bir konumdadır. Bu beklentiyle, öğrencilerimizin küresel iş dünyasındaki başarıları için stratejik, yenilikçi, sistem ve kritik düşünme disiplinlerini öğrenirken aynı zamanda çağdaş yönetim teknik, yöntem ve kaynaklarına sahip olmalarına odaklanılmaktadır.

1997 yılından bu yana 4000’e yakın mezunu olan Yeditepe MBA’in işletme alanında köklü bir yüksek lisans geçmişi bulunmaktadır. Programımız, profesyonel iş hayatında yerini almış ve kendisini daha üst yönetim pozisyonlarına hazırlayan öğrencilerimize imkan sunmak amacıyla derslerimiz haftaiçi akşam ve yapılmaktadır. Programımızın akreditasyonu, mezunlarımızın profesyonel hayatlarındaki başarılarıdır.

Vizyon Misyon

Vizyon:

Yeditepe MBA programları ile vizyoner, etik değeri yüksek ve yetkin küresel yöneticiler ve liderler yetiştirmek suretiyle toplumumuzun sosyo-ekonomik gelişimine değer katmak.

Misyon:

Yeditepe MBA programlarının ana misyonu öğrencilerimizin; en güncel ve gerekli yönetsel bilgi, araç ve teknikleri öğrenmelerini sağlamak; küresel iş ortamlarında başarılı kariyerlerini desteklemek için yönetsel beceri ve yetkinlik kazanımlarını pekiştirmek; stratejik ve sistem düşünme becerileriyle rekabetçi ve girişimci yöneticiler ve liderler olmalarına yardımcı olmak; ve öğrenmeyi öğrenme, etik ve sosyal sorumluluk değerlerini kazanmalarına yardımcı olmak.

Başvuru Koşulları

Başvuru Koşulları

Adayların;

 • Yurtiçinde 4 yıllık lisans eğitimi veren bir Yüksek Öğrenim Kurumunun herhangi bir bölümünden veya YÖK denkliği olan yurtdışı yüksek öğrenim kurumundan mezun olmaları.
 • Son beş yıl içinde alınan ALES'ten (Lisansüstü Eğitime Giriş Sınavı) en az 55 puan almaları,
 • Tezsiz Program için ALES koşulu aranmamaktadır.
 • Yeditepe Üniversitesi tarafından düzenlenen İngilizce seviye sınavını geçmiş olmak. (50 ve üzeri puan alınması gerekmektedir. Seviye sınavında başarılı olan adaylar İngilizce hazırlık programından muaf tutulur ve doğrudan MBA derslerine başlarlar. ingilizce seviye sınavımızdan 50 puan altında almış olanların, almış oldukları puana göre başlagıç ,orta ve ileri seviye ingilizce hazırlık  eğitimi almaları ve ingilizce hazırlık progrogramını tamamlamaları gerekir.) Ya da son beş yıl içinde girilen YDS ve YÖKDİL'den 55 veya son iki yıl içinde girilen TOEFL' dan 66 puana sahip olmak gerekmektedir.  

 

Kesin Kayıt İçin Gerekli Belgeler

 • Lisans Diploması Aslı Ve 2 Adet Fotokopisi (Öğrenimini Yurt dışında tamamlamış öğrencilerin belgelerini noter onaylı Türkçe tercümeli olarak getirmeleri gerekmektedir.)
 •  Lisans Transkriptinin Aslı Ve 2 Adet Fotokopisi (Öğrenimini Yurt dışında tamamlamış öğrencilerin belgelerini noter onaylı Türkçe tercümeli olarak getirmeleri gerekmektedir.)
 • ALES Sonuç Belgesi Çıktısı (Tezsiz Yüksek Lisans Programlarında ALES Şartı Aranmamaktadır)
 • Dil Muafiyet Belgesi ( YDS , YÖKDİL veya TOEFL)
 • Yurt Dışında Okumuş T.C. Vatandaşı Adaylar İçin YÖK' Den Alınacak Diploma Denklik Belgesi
 • Nüfus Cüzdanı Aslı Ve Fotokopisi
 • İkametgâh Belgesi 
 • 4 Adet Vesikalık Fotoğraf
 • Askerlik Durum Belgesinin Aslı (Askerliğini Yapmış Olanlar İçin Terhis Belgesi Fotokopisi)

 

Eğitim ücretleri ile ilgili detaylı bilgiye bu linkten erişebilir veya mali işler departmanımız ile iletişime geçebilirsiiniz.

Mali İşler İletişim : 02165780000 - 1253/1264/1276

Online Başvuru

Bologna

 

Dersler

Bologna Bilgi Paketlerine erişmek için tıklayın.

Çarşamba, 22 Haziran, 2022 - 15:40
Değerli Yüksek Lisans Öğrencilerimiz, Yaz döneminde açılacak olan derslerin yüzyüze işlenmesi kararlaştırılmıştır. Yaz okulunda ders almayı düşünüyorsanız lütfen 24-28 Haziran 2022 (Cuma-Salı Saat: 23:59) tarihleri arasında bölümümüz ile iletişime geçiniz. Yaz döneminde ders...
Çarşamba, 6 Ocak, 2021 - 15:37
11.Oca.21 12.Oca.21 13.Oca.21 14.Oca.21 15.Oca.21 16.Oca.21 Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi MBA 530(?) MBA 502 (Google Meet) MBA 510 (Coadsys Eski) MBA 531 (Zoom+Classroom) MBA 501 (Coadsys...
Perşembe, 7 Mayıs, 2020 - 13:59
Yüksek lisans ve doktora öğrencilerimiz kayıt dondurmak için 22 Mayıs 2020 tarihine kadar başvuruda bulunabilirler.
Salı, 9 Temmuz, 2019 - 15:37
Tarih Gün Saat Yer 27 Ağustos 2019 Salı 11:00-13:00 14:00-16:00 644
Pazartesi, 1 Ekim, 2018 - 14:05
2018 - 2019 Akademik yılı başlamıştır. tüm öğrencilerimize yeni akademik yıllarında başarılar dileriz.  Doç. Dr. ÖZLEM KUNDAY MBA508.1 Advanced Entrepreneurship Tue. 19:00 180 min. 227 Öğr. Gör. ARİF ENGİN ERGÜDEN MBA513.1...