• TR
  • EN

Yeditepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğretim üyesi Prof.Dr. Hakan Üzeltürk’ün başkanlığını yaptığı İstanbul Vergi Merkezi (İVM) ile İstanbul Ticaret Odası (İTO) tarafından ortaklaşa gerçekleştirilen “Türk Vergi Sisteminde Vergilendirme İlkeleri ve Beklentiler” başlıklı seminer, 25 Mayıs 2017 tarihinde uygulamadan ve akademiden birçok kişinin katılımıyla İstanbul Ticaret Odası Meclis Salonu’nda yapıldı. İki oturumdan oluşan seminer, İTO Yönetim Kurulu üyesi İlhan Soylu, İVM Başkanı ve Yeditepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğretim üyesi Prof.Dr. Hakan Üzeltürk ve İstanbul Vergi Dairesi Başkanı  Bekir Bayrakdar tarafından yapılan açılış konuşmaları ile başladı. Açılış konuşmalarının ardından Prof.Dr. Hakan Üzeltürk tarafından açılış konuşmasını yapan İlhan Soylu’ya, Bekir Bayrakdar’a ve seminerin organizasyonunda önemli katkıları bulunan İTO Hukuk Başdanışmanı ve Marmara Üniversitesi öğretim görevlisi Dr. Veysi Seviğ’e plaketleri takdim edildi.

İstanbul Ticaret Üniversitesi İşletme Fakültesi öğretim üyesi Prof.Dr. Ömer Faruk Batırel’in oturum başkanlığını yaptığı birinci oturumda Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi emekli öğretim üyesi Prof.Dr. Mustafa Akkaya, İstanbul Vergi Dairesi Başkanlığı Mükellef Hizmetleri Usul Grup Müdürü Halil Sencar ve Marmara Üniversitesi İksat Fakültesi öğretim görevlisi Dr. Bumin Doğrusöz tarafından vergi sistemimizdeki sorunlar ele alındı. Konuşmaların ardından soru-cevap kısmına geçilen oturumda, dinleyiciler tarafından konuşmacılara vergi sistemindeki sorunlara ve çözüm önerilerine ilişkin sorular soruldu. Soru-cevap bölümünün gerçeklemesinin ardından oturumun son kısmında Dr.Veysi Seviğ tarafından oturum başkanı ve konuşmacılara plaketleri takdim edildi.

Vergilendirme ilkeleri ve beklentiler üzerine gerçekleştirilen seminerin son bölümünde konu uluslararası boyutuyla ele alındı. Oturum başkanlığını İVM İcra Kurulu üyesi Mustafa Koç’un yaptığı ve vergilendirme ilkelerinin uluslararası görünümlerinin irdelendiği seminerin ikinci oturumunda Kocaeli Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğretim üyesi Yard.Doç.Dr. Barış Bahçeci, Özyeğin Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğretim üyesi Yard.Doç.Dr. Ege Göktuna ve Galatasaray Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğretim görevlisi Dr. Balca Çelener konuşmacı olarak yer aldı. Uluslararası vergi hukuku boyutuyla vergilendirme ilkelerinin ve beklentilerin ele alındığı ikinci oturumun sonunda gerçekleştirilen soru-cevap bölümünün ardından oturum başkanı ve konuşmacılara İVM İcra Kurulu üyesi Bülent Çorapçı tarafından plaketleri takdim edildi.

Ne Zaman: 
Perşembe, 25 Mayıs, 2017 - 15:15